Na czym polega defekt enzymatyczny?

Na czym polega defekt enzymatyczny?

Defekt enzymatyczny to nic innego jak problemy z przyswajaniem kwasu foliowego. Większość kobiet w ciąży ma z tym problem, dlatego wiele kobiet decyduje się na stosowanie kwasu foliowego na kilka miesięcy przed planowaną ciążą.

Jego unikanie może powiększyć ryzyko zachorowania dziecka na poważne choroby związane z układem nerwowym, chorobami serca a nawet dolegliwościami związanymi z układem moczowym.

Różne nasilenia

Defekt enzymatyczny to po prostu nieprawidłowe przetwarzanie kwasu foliowego w licznych procesach na tle metabolicznym. Warto pamiętać, że tego rodzaju defekt ma różne nasilenia, przez co lekarz może zalecić zupełnie inny sposób odżywiania lub częstotliwość przyjmowania kwasu foliowego. Bardzo ważne jest to, aby się nie poddawać i nie stresować świadomością ryzyka wad ośrodkowego układu nerwowego u dziecka. Tego rodzaju sytuacja wymaga konkretnego planu działania i przyjmowanie metafoliny, ale tylko za zgodną lekarza prowadzącego ciążę. Przede wszystkim najważniejsze jest to, aby postarać się o zachowanie spokoju w tak trudnej sytuacji. Dodatkowy stres związany z defektem enzymatyczny nie jest wskazany w przypadku kobiet w zaawansowanym stadium ciąży.

Uniknie groźnych chorób

Na czym polega defekt enzymatyczny?W związku z tym tak ważne jest to, aby nigdy nie zapominać o przyjmowaniu właściwej dawki kwasu foliowego. Najlepszym rozwiązaniem będzie zapamiętanie, że dzięki temu nasze dziecko może uniknąć groźnych chorób, dlatego naprawdę warto go przyjmować regularnie i uzgodnić tą kwestię z lekarzem prowadzącym ciążę. Wiele kobiet podczas ciąży orientuje się, że ich organizm cierpi na niedobór kwasu foliowego, dlatego po zgodzie lekarza decyduje się na suplementację aktywnego folianu, którym jest w tym przypadku metafolina. Wiele kobiet planujących ciążę decyduje się na taką suplementację pod okiem doświadczonego lekarza, dzięki czemu ma pewność, że właściwie dba o odporność swojego dziecka od wewnątrz i chroni je przed rozmaitymi chorobami. Naprawdę warto się na to zdecydować, aby cieszyć się radosnym oczekiwaniem w spokoju.

Zobacz więcej na: http://www.przyszlamama.pl/