Na co pomoże Vigantoletten 1000?

Co trzeba zrobić, aby otrzymać świadczenie z ubezpieczenia?

Witamina słońca, jak często nazywa się witaminę D3 jest niezbędna do zachowania zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Z racji, iż społeczeństwo coraz częściej cierpi na niedobór tego składnika, tworzone są różnego typu suplementy, które mają zahamować te niepokojące zjawisko.

Jednym ze sposobów dostarczania witaminy D3 jest stosowanie preparatu Vigantoletten 1000. Co takiego jest w tym leku? I na co może on naprawdę pomóc?

Coraz więcej preparatów

Przede wszystkim należy podkreślić, że takich preparatów jest na rynku coraz więcej, warto, więc zapytać lekarza lub osobę pracującą w aptece o to, który suplement jest najlepszy dla danej osoby. Jak większość z nich, można go zakupić bez jakiejkolwiek recepty. Ten preparat składa się ze wspomnianej witaminy D3, która przez specjalistów nazywana jest cholekalcyferolem. Z racji, iż jedna tabletka zawiera aż 1000 j.m., to polecane jest, aby stosować zaledwie pół tabletki przy normalnej suplementacji. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy lekarz zasugeruje coś innego lub zostanie stwierdzony spory niedobór. W pozostałych przypadkach nie powinno się przekraczać tej dawki w ciągu dnia. Należy podkreślić, że pełnowartościowe efekty są widoczne dopiero przy dłuższym stosowaniu tego typu preparatów.

Niedobór witaminy d

Przede wszystkim ten lek stosowany jest w celu nie dopuszczenia do powstania groźnego w skutkach niedoboru witaminy D. Należy pamiętać, że może on wystąpić zarówno u dzieci, jak i u osób dorosłych. Do innych powodów należy przede wszystkim zapobieganie wystąpienia krzywicy, osteomalacji, czy też różnych schorzeń związanych z brakiem owej witaminy. Zalecane jest stosowanie go również wśród osób dorosłych cierpiących na osteoporozę.

Nie należy stosować Vigantoletten 1000, kiedy cierpi się na kamienicę nerkową, niewydolność nerek, czy też niedoczynność przytarczyc. Innym przypadkiem jest również hiperkalcemia lub hiperkalciuria. Dlatego najważniejsze jest, aby w razie wątpliwości nie stosować tego leku, jak i innych tego typu, na własną rękę. Dopiero wykwalifikowana osoba jest w stanie pomóc w podjęciu takiej decyzji.