Wypadanie włosów i choroby jąder

Udana rocznica ślubu

Postaramy się przedstawić przyczyny wypadania włosów, oczywiście te najbardziej typowe przyczyny, z których powinniśmy zdawać sobie sprawę. Problem wypadania włosów dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W obu przypadkach można wyodrębnić wspólne przyczyny wypadania włosów. Jedną z nich jest zła dieta. Zwłaszcza witamina b6. Jej brak w diecie może objawiać się przyśpieszonym wypadaniem włosów.

Podstawowe różnice pomiędzy płciami dotyczą oczywiście zmian hormonalnych. U panów to testosteron jest odpowiedzialny w znacznym stopniu za wypadanie włosów. U kobiet natomiast zmiany hormonalne zachodzące podczas okresu ciąży mogą przyczynić się do przyśpieszenia wypadania włosów.

Wiele przyczyn wypadania włosów

Wypadanie włosów i choroby jąderTo dlaczego włosy wypadają może być trudniejsze do określenia w przypadku innych przyczyn wypadania włosów. Jedną z nich są choroby skóry. Zarówno grzybica, jak i łupież to choroby, które dosyć mocno przyczyniają się do wypadania włosów. Tutaj pomaga bardzo mocno zastosowanie specjalnych kosmetyków. Pozbycie się tych przyczyn dosyć szybko pomaga pozbyć się też problemu wypadających włosów. Ale to czemu wypadają włosy może być bardziej skomplikowane. Struktura włosów może być osłabiona, na przykład przez wykonywanie licznych zabiegów, takich jak farbowanie włosów. Zabiegom tym, poddają się także mężczyźni. Pewnym czynnikiem wpływającym także na wypadanie włosów jest oczywiście palenie papierosów.

Słabe włosy, kości i wiele innych

Papierosy mogą osłabiać nie tylko włosy, ale także i kości. Jedną z przyczyn chorób takich jak osteoporoza leczenie jest właśnie nadużywanie papierosów oraz alkoholu. Poza tym uważa się, że leczenie osteoporozy obejmować powinno odstawienie także takich używek jak kawa. Panowie nie powinni zapominać także o samodzielnym badaniu jąder. Takie badanie najlepiej jest przeprowadzić podczas gorącej kąpieli. Możliwe jest wczesne wykrycie ewentualnych nowotworów, czy też chorób takich jak wodniak jąder. Podejrzane guzy, których nie powinno być worku mosznowym kwalifikują się do przeprowadzenia bardziej dokładnego badania.