Jak opalać się z głową?

Jak opalać się z głową?

Powoli zapominamy o zimie, która w tym roku nie dokuczyła zbyt mocno, jednak cieszymy się wiosną i już czekamy na lato.Słońce każdego dnia coraz chętniej wygląda zza chmur i wznosi się coraz wyżej, dlatego już najwyższy czas, by zakupić krem do opalania.

Może wydaje nam się, że jeszcze dużo czasu upłynie zanim będzie można się opalać, więc i po co nam teraz ochrona przeciwsłoneczna, jednak takie wiosenne słońce nie powinno być ignorowane.Warto wziąć pod uwagę, że promienie słoneczne mają ogromny wpływ na stan naszej cery, także nawet jeśli w tej chwili nie widać żadnych efektów lub efektem jest dla nas piękna opalenizna musimy wiedzieć, że to nie wszystko.

Krem z filtrem

Jeżeli nie stosujemy kremów z filtrem nasza skóra będzie starzeć się o wiele szybciej.Tak naprawdę kremu powinniśmy używać przez okrągły rok, nie zważając na to, czy akurat mamy zimę, wiosnę, lato czy jesień – po prostu zawsze! O ile zimą wystarczy krem do twarzy spf 20, o tyle od wiosny do jesieni powinien to być przynajmniej krem do twarzy spf 30. A najlepiej jeszcze wyższy.Pamiętajmy, że krem powinniśmy nałożyć pół godziny przed wyjściem z domu, ponieważ potrzebuje on czasu by się wchłonąć. A najczęściej latem kremu używamy dopiero, gdy już znajdziemy na plaży odpowiednie miejsce.

Wybór kremu

To o wiele za późno. Koniecznie wybierzmy taki krem, który chroni przed działaniem promieni UVA oraz UVB, ponieważ promienie słoneczne mogą nawet doprowadzić do raka skóry, a przecież tego byśmy nie chcieli. Dodatkowo, jeśli masz problemy ze skórą poszukaj kremu hipoalergicznego i najlepiej bezzapachowego, ale równie ważne jest wypróbowanie go wcześniej, czy nie uczula nas albo nie powoduje wysypki. A zanim posmarujesz nim całe ciało wypróbuj go najpierw na małym fragmencie.Bardzo ważne jest by zwykłego kremu do opalania nie używać do smarowania twarzy, do niej należy kupić specjalny krem do twarzy! I nie wierz, że taki krem będzie się utrzymywał na naszej skórze cały dzień, koniecznie smaruj się co dwie godziny, a jeśli na przykład pływasz to również za każdym razie gdy wyjdziesz z wody.

Dbaj o swoją skórę i używaj odpowiednich kremów!